Spis powszechny diakonii wychowawczej

Data 18.11.2012, 1:16:22 | Temat: D.Wychowawcza

Wstępne oględziny wykazały, że baza danych diakonii wychowawczej niekoniecznie jest bardzo aktualna :) Zachęcamy więc do odświeżenia kontaktu lub zgłoszenia chęci do współpracy drogą mailową: diako.wycho@gmail.com.

Wahasz się? Poniżej przedstawiamy pakiet informacji podstawowych i materiał filmowy na zachętę :)


Celem działania diecezjalnej diakonii wychowawczej jest:
- rozwój osób w niej posługujących (przez formację osobistą, wymianę doświadczeń i doskonalenie umiejętności wychowawczych),
- opracowywanie materiałów i nowych form pracy diakonii,
- współpraca z Domowym Kościołem.

Czytaj też "Czym NIE jest diakonia wychowawcza?"

Członkiem diakonii wychowawczej może być osoba po formacji podstawowej Ruchu "Światło-Życie" (za zgodą animatora - na końcowym etapie formacji), która wybiera właśnie tę diakonię jako swoją "podstawową". Zapraszamy wówczas na spotkania formacyjne, robocze oraz warsztaty otwarte. Od członków oczekujemy otwartości na posługę w czasie dni wspólnoty i rekolekcji DK.

Sympatykiem diakonii może być każda osoba od 16 roku życia w trakcie formacji (za zgodą animatora). Do tego grona należą osoby, które jeszcze nie czują się na siłach, by służyć dzieciom, wszyscy niezdecydowani, zajęci i formujący się w innych diakoniach. Ta grupa jest stale otwarta i nieustająco mile widziana na warsztatach umiejętności wychowawczych.

Dlaczego warto?

Jak to jest na rekolekcjach?

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem współpracy w jakimkolwiek zakresie zapraszamy do kontaktu: diako.wycho@gmail.com .

Magda Leczkowska

Ten artykuł pochodzi z Ruch Światło-Życie
http://www.warszawa.oaza.pl

Link do tej wiadomości to:
http://www.warszawa.oaza.pl/modules/news/article.php?storyid=985