Wielka Ewangelizacja na Bemowie

Data 12.04.2012, 10:37:43 | Temat: Aktualności

Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie bierze udział w inicjatywie Wielkiej Ewangelizacji Warszawy. Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie zaprosić na szereg spotkań i imprez, które organizujemy na terenie Bemowa. Będą to zarówno akcje ewangelizacji ulicznej, projekcje filmów, teatrzyk dla najmłodszych jak i spotkania dedykowane małżonkom i rodzinom. Planujemy także w tym czasie rozpocząć kolejny już kurs Alfa. Czynny udział w przygotowaniu tej akcji bierze zarówno wspólnota młodzieżowa, jak i rodziny z Domowego Kościoła naszej Parafii


A oto szczegółowy plan imprez:

 

15.04 godz 16 Randka małżeńska- Sala widowiskowa

W niedzielę zapraszamy małżonków do sali widowiskowej na nieprzypadkowy film – film o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i znowu o miłości silniejszej o doświadczenia walki, bólu, odzyskiwania zaufania.
Ten film jest tylko pretekstem … do dialogu - do rozmawiania w małżeństwach o sprawach najtrudniejszych i o sprawach codziennych, o wszystkim.
Będzie do tego okazja bezpośrednio po projekcji filmu – we dwoje, w kameralnej atmosferze przy stolikach na galerii sali widowiskowej lub w domu, korzystając z odtwarzanej audycji radiowej.
Zainwestujmy w nasze małżeństwo – 2 godziny w film i choćby godzinę w rozmowę, jak na randkę przystało.

 

16.04 godz 17 Ewangelizacja w tramwajach

Ewangelizacja będzie się odbywała na terenie Bemowa i okolic, będzie polegała na przedstawieniu pantomimy i rozdaniu ulotek i breloczków „Nie wstydzę się Jezusa”.

 

18.04 godz 19 Film „Jezus”

Zapraszamy na projekcję filmu „Jezus”, który powstał na podstawie Ewangelii według świętego Łukasza.

 

19.04 godz 19 Rozpoczęcie kursu Alfa

Kurs Alfa to seria 10 cotygodniowych spotkań dla tych, którzy są zainteresowani zgłębieniem fundamentów wiary chrześcijańskiej.

Składa się z kilku elementów takich, jak wspólny posiłek, wykład i dyskusja w małych grupach. 

Przyjazna i pełna szacunku atmosfera sprzyja wyrażeniu własnych opinii i zadawaniu wszelkich nurtujących pytań. 

Kurs stwarza również możliwość doświadczenia w sposób osobisty modlitwy i kontaktu z Bogiem.

Zgłoszenia:

email: alfabemowo.mi@gmail.com

tel. 22 746 32 68

 

20.04 godz 18 Ewangelizacja uliczna

Ewangelizację uliczną rozumie się jako głoszenie Dobrej Nowiny w miejscu publicznym, jakim jest ulica. Jest to również świadectwo naszej wiary. Polega ona zazwyczaj na śpiewaniu piosenek religijnych na ulicy, przedstawienie pantomimy i czytaniu Słowa Bożego. Tak akcja obędzie się na teranie naszej parafii przy MC Donaldzie i na skwerku przy fontannie

 

21.04 godz 13 ZAGRAMY? Rodzinne spotkanie z grami planszowymi

Sobotnie popołudnie jest świetnym czasem, aby spędzić go całą rodziną.

Tylko jak ten czas wykorzystać? Jednym z pomysłów na spędzenie chwil razem jest wspólne granie. Wiele osób sądzi, że planszówki stworzone są tylko dla najmłodszych. W sobotę 21.04 będzie można się przekonać, że tak nie jest. Podczas spotkania, które rozpoczniemy ewangelizacyjnym teatrzykiem dla najmłodszych, będziemy prezentować różnego rodzaju gry planszowe- dla najmłodszych oraz starszych, nie zabraknie także tytułów dla bardziej wymagających. Oprócz możliwości zagrania w gry pod czujnym okiem instruktora, dla najmłodszych będą organizowane konkursy oraz animacje

 

Serdecznie zapraszamy

Agnieszka i Artur Sejda

para łącznikowa rejony Jelonki

Ten artykuł pochodzi z Ruch Światło-Życie
http://www.warszawa.oaza.pl

Link do tej wiadomości to:
http://www.warszawa.oaza.pl/modules/news/article.php?storyid=887