Rodzinny Rajd Prymasowski

Data 1.06.2011, 10:15:43 | Temat: Aktualności

W sobotę w godzinach południowych odbędzie się pieszy rajd miejski śladami kard. Wyszyńskiego. Rajd można połączyć ze spotkaniem młodych przed Świątynią Opatrzności Bożej na Wilanowie które będzie w godzinach 17-21.


ARCHIDIECEZJALNE MUZEUM JANA PAWŁA II I PRYMASA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE

ZAPRASZA NA:

RODZINNY RAJD MIEJSKI

Jest rok 1981. Po ciężkiej chorobie prymas Wyszyński, głowa polskiego Kościoła i "niekoronowany król Polski", umiera. Tłumy pogrążonych w żałobie warszawiaków wychodzą na ulice, by powspominać wielkiego człowieka i opowiedzieć swoim dzieciom, jak wiele uczynił on dla Warszawy i całej Polski…

4 czerwca 2011 odbędzie się Rodzinny Rajd Prymasowski. Podczas imprezy uczestnicy będą mieli okazję poznać kard. Wyszyńskiego, jego życie i miejsca z nim związane. Towarzyszyć im będą historycy i publicyści, zajmujący się tą tematyką. Będzie to okazja do zwiedzenia tej części Warszawy w nietypowy, ciekawy sposób oraz do spotkania z historią opowiedzianą w zywy sposób przez znawców tematu.

Trasa rajdu wiedzie przez Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto i plac Piłsudskiego. Punkt startowy będzie się mieścił przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu, przed kościołem sióstr wizytek. Zapraszamy od godziny 11:00!

Kolejne grupy wyruszą spod pomnika Prymasa w godzinach: 11:15, 12:15 i 13:15. Na wyprawę należy zaplanować ok. 2 godziny.

Zapraszamy szczególnie rodziny!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Anna Olesiak, a.olesiak@muzeumjp2.pl, kom. 883 343 040

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
ul. Prymasa Hlonda 1, Warszawa, tel. (22) 201 97 14, www.muzeumjp2.pl

Ten artykuł pochodzi z Ruch Światło-Życie
http://www.warszawa.oaza.pl

Link do tej wiadomości to:
http://www.warszawa.oaza.pl/modules/news/article.php?storyid=753