Holy Wins

Data 20.10.2010, 22:10:00 | Temat: D. Ewangelizacji

W Warszawie 31 października o 14.00 na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się HolyWins - czyli pochód wszystkich świętych. Pochód ruszy spod pomnika Kopernika i przejdzie Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy, a potem w stronę katedry gdzie o godzinie 16.00 odbędzie się Msza Święta.


Ma to być radosne wielobarwne, rozśpiewane i rodzinne wydarzenie. Dlatego, do udziału w pochodzie, zaproszeni są wszyscy Warszawiacy, którzy chcą w ten radosny sposób uczcić pamięć wszystkich świętych. Jedynym warunkiem wzięcia udziału jest przebranie się za jednego ze świętych, ewentualnie wzięcie ze sobą instrumentów dętych i niedętych. Poprzez to wydarzenie chcemy pokazać inne oblicze Uroczystości Wszystkich Świętych. Podczas przemarszu Warszawiakom będą rozdawane „listy od świętych” zachęcające do zadumy podczas nadchodzącego święta. Ponadto w przemarszu wezmą udział m. in. szczudlarze i bębniarze. W przygotowania włączyły się warszawskie wspólnoty - Emmanuel, Woda Życia, Odnowa w Duchu Świętym, Chemin Neuf, Przymierze Rodzin i inne. Pochód jest jednym z wielu wydarzeń, które mają przygotować Warszawiaków na Misje Miasta, które odbędą się w stolicy w 2012 roku.

Oazowiczów nie może tak zabraknąć - zaplanuj sobie to popołudnie - pomyśl, który święty (święta) jest ci szczególnie bliski, może patron ze chrztu, może z bierzmowania - pokaż to Warszawie. Zamiast jakiś Halloween, HOLYWINS

Ten artykuł pochodzi z Ruch Światło-Życie
http://www.warszawa.oaza.pl

Link do tej wiadomości to:
http://www.warszawa.oaza.pl/modules/news/article.php?storyid=601