Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii 2009 02 21

Data 12.02.2009, 23:10:00 | Temat: Aktualności

UWAGA WSZYSCY ANIMATORZY

Zaproszenie Animatorów na Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii do Parafii św Anny w Piasecznie.


Moi drodzy Animatorzy,

We wtorek 10 lutego odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności.

Ustalono na nim, że najbliższy Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii (DWAiD),  odbędzie się w Parafii św. Anny w Piasecznie. Jest to spowodowane warunkami lokalowymi. Domowy Kosciół potrzebuje 9 sal na spotkania w grupach. We Włochach nie ma takiej możliwości.

Wiem, że dojazd do Piaseczna może sprawiać niektórym trudności. Problem ten daje się rozwiązać biorąc pod uwagę, ze na DWAiD w Piasecznie mają być obecne wszystkie pary animatorkie z kręgów DK. Na pewno blisko Was mieszka jakaś para animatorka DK. Trzeba z nią się skontaktować i poprosić o zabranie do Piaseczna. Para diecezjalna DK zapewnia, że nie będzie z tym problemów. Jest to jednocześnie okazja do nawiązania kontaktu z animatorami kręgów w Waszych parafiach, lub okolicy. Pamietajcie, że pary z DK również należą do Ruchu Światlo-Życie, czyli powinny mieć kontakt ze wspólnotą Ruchu w parafii, której, de facto, są członkami. Jeśli ktoś z Was miałby problem ze skontaktowaniem się parą animatorką blisko swojego zamieszkania proszę skontaktować się z Parą Diecezjalną (kontakt: Elżbieta Wrotek tel.:504 104 900).

            Zapraszam wszystkich Animatorów Ruchu na DWAiD do Piaseczna 21 lutego. Będziemy poruszać temat wspólnoty. Wszyscy chyba doswiadczamy problemów i trudności w naszych wspólnotach. Wiele wspólnot w naszej diecezji przeżywa kryzys. Jest okazja , abyśmy wspóllnie pochylając się nad Słowem Bożym i dzieląc się doświadczeniami, znaleźli drogę ożywienia naszych wspólnot.

 

Plan Dnia Wspólnoty:

  8.45 – Przygotowanie do Eucharystii w kościele

  9.00 – EUCHARYSTIA w kościele

10.00 – Katecheza

10.45 – Namiot Spotkania

11.15 – Spotkania w grupach w oparciu o teksty dotyczące wspónoty

12.15 – Twórcza rozmowa ukazująca kierunki odnowy wspólnoty

13.00 – Spotkanie odpowiedzialnych wspólnot.

 

Ks. Andrzej Pawlak

 

Ten artykuł pochodzi z Ruch Światło-Życie
http://www.warszawa.oaza.pl

Link do tej wiadomości to:
http://www.warszawa.oaza.pl/modules/news/article.php?storyid=287