Pomóż chrześcijanom prześladowanym w Indiach!!!

Data 19.11.2008, 23:32:39 | Temat: Różności

Zapoznaj się ze szczegółami akcji Gościa Niedzielnego i postaraj się włączyć w nią swoją wspólnotę, znajomych i parafię!!!!


(Informacje odnośnie protestu od połowy strony)

W Indiach od dłuższego czasu trwają krwawe prześladowania chrześcijan. Władze tego kraju nie reagują na akty przemocy. Dlatego w najnowszym numerze „Gość Niedzielny” apeluje o wysyłanie listów do ambasadora Indii w Polsce z żądaniem zapewnienia indyjskim chrześcijanom bezpieczeństwa.

Oficjalne źródła mówią o dziesiątkach śmiertelnych ofiar prześladowań chrześcijan, nieoficjalne – o setkach. 14-letnia Monana nie został zamordowana – wielokrotnie zgwałcona została oblana benzyną i podpalona. Dziś spod bandaży widać tylko jej przerażone oczy. Cierpią nie tylko katolicy. Pastor Dibya Sundar Digal został ukamienowany, a ciało wrzucono do rzeki. Bojówki hinduistów napadają też na chrześcijańskie świątynie. Podpalono katolicką katedrę w Dżabalpurze. Zbezczeszczono Najświętszy Sakrament. Oprawcy chcą, by indyjscy chrześcijanie wrócili do religii hinduistycznej. Kto odmawia – ginie. Kto z przystawionym do szyi nożem ulegnie temu żądaniu, musi potwierdzić ten akt zamordowaniem jakiegoś chrześcijanina, spaleniem jego domu albo zbezczeszczeniem kościoła.

Szczególnie bulwersuje fakt, że wbrew oficjalnym deklaracjom, indyjskie władze, zwłaszcza policja, nie zapewniają chrześcijanom bezpieczeństwa. Prześladowani są oni zmuszeni do ukrywania się w buszu i obozach dla uchodźców. Dlatego redakcja „Gościa Niedzielnego” apeluje o wysyłanie do ambasadora Indii w Polsce listów o następującej treści:

TEKST PROTESTU

Chandra Mohan BHANDARI
Ambasador Indii w Polsce
ul. Rejtana 15
02-516 WARSZAWA

„Szanowny Panie Ambasadorze!

Jestem wstrząśnięty(a) falą okrutnych prześladowań chrześcijan w Indiach: mordowaniem księży i wiernych, bandyckimi napadami na rodziny, gwałceniem sióstr zakonnych, niszczeniem kościołów, instytucji kościelnych i domów. W imię solidarności z prześladowanymi protestuję przeciwko łamaniu podstawowych praw człowieka: prawa do życia i wolności religijnej. Domagam się podjęcia stanowczych działań Pańskiego Rządu, kładących kres nienawiści i prześladowaniom. Modlę się w tej intencji.

Z nadzieją na pokój w Indiach i z wyrazami szacunku...”
 

List z protestem można też wysyłać na adres e-mail
goi@indem.it.pl

Postarajmy się jak najszybciej rozpropagować tą akcję w naszych środowiskach (szkoły, uczelnie, wspólnoty, parafie) - akcja przyniesie skutek wyłącznie gdy ambasada zostanie wprost zasypana naszymi protestami!!!!


Czytaj więcej o prześladowaniach chrześcijan:

http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa ... 695987&dzi=1104764436

http://info.wiara.pl/index.php?grupa= ... 965207&dzi=1225965056

<źródło: ekai.pl>





Ten artykuł pochodzi z Ruch Światło-Życie
http://www.warszawa.oaza.pl

Link do tej wiadomości to:
http://www.warszawa.oaza.pl/modules/news/article.php?storyid=219