Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09, procesja
ORDKS - czyli rekolekcje dla ludzi mediów Opublikowany w: DKS
Opublikowany przez: tstempko dnia 19.04.2012, 12:50:00 (1184 odsłon) |

Zapraszamy do Częstochowy w dniach 21-26 sierpnia 2012 r. do DOM-u Ruchu Światło-Życie w archidiecezji częstochowskiej.

Zgłoszenia i informacje:
email: ordks@oaza.pl

Planowane koszta:
Osoba dorosła 300zł, dzieci 0-3 lat bezpłatnie, od 3-12 lat 210 zł.

W czasie jednego turnusu proponujemy pracę w trzech grupach rekolekcyjnych:

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Komunikowania Społecznego Formacja ogólna dotycząca pracy i specyfiki mediów, zadań i celów stawianych przed twórcami i użytkownikami środków masowego przekazu; dla wszystkich zainteresowanych problematyką mediów i komunikowania społecznego. Dla członków DKS to pierwszy etap formacji diakonijnej.

Warsztaty specjalistyczne
W programie poznanie podstawowych gatunków dziennikarskich, podstaw fotografii dziennikarskiej oraz głównych zasad edycji tekstu (dla członków DKS lub osób podejmujących misję tworzenia diakonii w diecezji po przeżyciu ORDKS), zapraszamy członków innych diakonii, którzy chcą być korespondentami lub zajmować się pracą medialną w ramach własnych diakonii.

Nauka Kościoła o roli i zadaniach mediów
Są to rekolekcje tematyczne dla osób dłużej posługujących w diakonii oraz innych chętnych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie, a zwłaszcza doświadczyć wspólnoty modlitewnej.

***

Rekolekcje są okazją do wymiany doświadczeń i refleksji, w jaki sposób uczynić tę dziedzinę służbą na rzecz drugiego człowieka – nie tylko w diakonii komunikowania społecznego, ale w każdym środowisku życia.
Rekolekcje są również okazją do budowania wspólnoty – między sobą i z Bogiem. Stąd pojawią się również tematy: jak przeżyć własne życie jako dar z siebie, czym jest diakonia? Co to znaczy, że Kościół jest wspólnotą charyzmatów i służb? Jak służyć w naszych realiach w Kościele i świecie?

Zapraszamy osoby przynajmniej po I stopniu formacji deuterokatechumenalnej Ruchu Światło-Życie (zarówno ONŻ, jak i Domowego Kościoła).
W przypadku małżeństw, jeśli w pracę diakonii angażuje się tylko jedna osoba, zachęcamy również do zaproszenia męża czy żony. Może to być zarówno dla nich, jak i dla dzieci, okazja do poznania ważnego aspektu życia bliskiej osoby. Tematy związane z byciem odbiorcą mediów i zagrożeniami, jakie ten fakt niesie ze sobą, dotyczą wszystkich i te refleksje są cenne niezależnie od zaangażowania diakonijnego.

Wiola i Michał Szepietowscy
Odpowiedzialni za Centralną
Diakonię Komunikowania Społecznego

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu