Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Oazy wakacyjne
Spotkanie odpowiedzialnych DKS Opublikowany w: DKS
Opublikowany przez: tstempko dnia 17.04.2012, 1:21:05 (1071 odsłon) |

Spotkanie DKS Warszawa Laski 2012W ostatnią sobotę w Laskach odbyło się spotkanie odpowiedzialnych Diakonii Komunikowania Społecznego. Program był dość napięty, dużo tematów do rozmów a czasu mało (spotkanie trwało od 9 do 18)

Bardzo ciekawe i poczające było wysłuchanie historii Niepokalanowa z czasów świętego Maksymiliana. Bardzo szybko rozwijał wówczas swoją działalność medialną. Nakład Rycerza szybko rósł i osiągnął nakład znacznie przekraczający inne tytuły na rynku. Nie przeszkodził mu w rozwoju nawet światowy kryzys gospodarczy 1929-1933. Skąd ten wielki sukces i trwałość w rozwoju? Pewnie można tłumaczyć to na wiele sposobów, ale ja widzę jeden powód. Wszelkie dzieła w Niepokalanowie rozpoczynały się od modlitwy i były dziełami poświęconymi Maryi.

Spotkanie DKS Warszawa Laski 2012

Później poznaliśmy zadania i problemy Centralnej Diakoni Komunikowania Społecznego. Jednym chyba z najbardziej dotkliwych problemów są braki kadrowe.

W południe uczestniczyliśmy w Eucharystii, a po południu każdy opowiadał o DKS w swojej diecezji, o jego sukcesach i problemach. Był także czas na dyskusję.

Warto było pojechać i tam być.

Kto niebył może obejrzeć zdjęcia ze spotkania odpowiedzialnych DKS w Laskach.

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu