Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09
Diecezjalna OM Laski, 10-12.12.2010 - relacja Opublikowany w: Świadectwa
Opublikowany przez: ola.sadowska dnia 13.12.2010, 22:50:00 (1235 odsłon) |
Świadectwa

Diecezjalna Oaza Modlitwy była czasem zatrzymania się, stanięcia w prawdzie, spotkania Boga. W tym czasie pochyliliśmy się nad hasłem roku „Słuchać Pana” i nad słowami Samuela „Mów Panie, bo sługa Twój słucha”. Był to czas wypełniony różnorodną modlitwą, w której uczyliśmy się słuchać Pana, czas całkowitego oddania się w ręce Jezusa Chrystusa. Te dwa dni Oazy w świętym czasie Adwentu mogliśmy całkowicie poświęcić Panu Bogu i przygotować się jeszcze lepiej na powtórne przyjście Pana.

Trwaliśmy na modlitwie o każdej porze dnia i niemal nocy: świtem jutrznia, potem Namiot Spotkania, szczytem każdego dnia była Eucharystia, następnie modlitwa tańcem, adoracja Najświętszego Sakramentu, nieszpory, modlitwa uwielbienia, aż w końcu wieczorna modlitwa wstawiennicza.

Dla wielu z nas nowością i odkryciem była modlitwa tańcem. Dowiedzieliśmy się, że taniec może być formą modlitwy. Tańcem można chwalić Boga i można z Nim prowadzić dialog. Każdy gest w tańcu ma głęboką wymowę. W trakcie modlitwy tańcem doświadczaliśmy radości i pokoju.

Podczas konferencji, którą poprowadził moderator diecezjalny ksiądz Andrzej Pawlak o Słowie Bożym (według adhortacji Ojca Świętego Benedykta XVI „Verbum Domini”) usłyszeliśmy, że Słowo Boże wyraża się na różne sposoby.
 
Słowo to „pieśń na wiele głosów”, to symfonia, która ma wiele dźwięków:

1. Jezus Chrystus - odwieczny Syn Ojca
2. stworzenie
3. przepowiadanie Apostołów
4. żywa Tradycja Kościoła
5. Święte Pisma: Stary i Nowy Testament

Mogliśmy zrozumieć, że chrześcijaństwo jest religią Słowa Bożego - nie słowa spisanego i milczącego, ale Słowa Wcielonego i żywego. Dlatego Pismo należy czytać, słuchać go, przyjmować i przeżywać jako Słowo Boże.

Czas Oazy Modlitwy to czas doświadczenia wspólnej modlitwy z młodzieżą oazową. Połączenie naszych sił małżeńskich (4 małżeństwa) i młodzieży (ok. 30 osób) uczyniło nas silnych w Bogu. Byliśmy dla siebie nawzajem budującym świadectwem, co miało wydźwięk w godzinie świadectw.

Powróciliśmy do naszego codziennego życia ze Słowem Bożym w sercu, a błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi (Mt 11, 6).

Iwona i Krzysztof Giedzińscy z dziećmi
krąg z Rejonu Ursynów
Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu