Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Oazy wakacyjne
Miłosierdzie Opublikowany w: Rejon Zachodni
Opublikowany przez: tstempko dnia 24.02.2010, 15:35:13 (2665 odsłon) |

Zakończył się Rejonowy Dzień Wspólnoty. Czy pamiętamy o miłosierdziu? Proponuję krótkie przypomnienie.

Na początku w małych grupach zastanawialiśmy się i dzieliliśmy tym jak możemy w codzienności okazywać miłosierdzie. Wcześniej Ania przypomniała nam, że punktem wyjścia jest uniżenie. Bez uniżenia, nie da się pomóc człowikowi który leży na ulicy (i czeka na dobrego samarytanina). Nie da się także umywać nóg tak jak Jezus umywał apostołom.

W grupach okazało się, że miłosierdzie można okazywać na bardzo wiele sposobów - przez podanie ręki biednemu i brudnemu człowiekowi, przez pomoc w odrabianiu lekcji, czy przez przytulenie niekochanego dziecka.

Później była konferencja i świadectwa. Na początku o miłosierdziu opowiadał brat Piotr Wardawy, później o kapucynach i ich dziele - jadłodajni - usłyszeliśmy od Marka Seretnego. Na stronie jadłodani można obejrzeć zdjęcia z Miodowej. Jest też tam filmik z bratem Piotrem.

Następnie Kasia opowiedziała nam o działalności Stowarzyszenia MOŻESZ. Jak powstało i w jaki sposób pomaga różnym ludziom.

Na koniec Ula podzieliła się swoim doświadczeniem pracy jako wolontariusz w świetlicy socjoterapeutycznej. Pomaganie to korzyść obustronna - wzmacnia także nas.

Na koniec jeszcze dodam, że zebrana kolekta została przekazana proboszczowi za udostępnienie kościoła i salek (150zł) i na ODWAGĘ (550,48zł).

A tak przy okazji. Na jadłodajnię, Możesza, czy Odwagę można przekazać 1% podatku - to nic nie kosztuje, a pozwala im i innym (jest około 600 organizacji pożytku publicznego) wiele zdziałać.

<><

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu