Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09
Konferencja "Młodzi i seks" Opublikowany w: Aktualności
Opublikowany przez: tstempko dnia 24.02.2010, 9:50:00 (377 odsłon) |

Czy seks = miłość? Wszyscy to robią, a ja? Czy mogę powiedzieć „nie”? Jak daleko jest „za daleko”?
Jak sprawić, by miłość trwała? Seks – zyskuję, czy coś stracę? Z kim na całe życie? Dlaczego czekać?

Młodzież ma pytania. Co my na to?

ZAPRASZAMY
nauczycieli, rodziców, osoby pracujące z młodzieżą
na konferencję „Młodzi i seks” czyli jak rozmawiać o „tych” sprawach

Głównym mówcą będzie Josh McDowell, autor książek z dziedziny wychowania i apologetyki chrześcijańskiej. Przemawiał do ok.10 milionów osób w 118 krajach. W Polsce gościł wielokrotnie.

W 2001 r. wygłosił wykłady na konferencji „ Wychowanie do miłości” .zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji , a w 2006 r. spotkał się z młodzieżą i rodzicami w katowickim Spodku. W swoich wystąpieniach przekazuje, jak można wychować dzieci w miłości i mówić o seksie, nie tracąc niczego z godności ludzkiej.

W języku polskim ukazało się kilkadziesiąt z jego książek, m.in.: Jak być bohaterem dla swoich dzieci; Dawać, brać, kochać; Nie! Pomóż swojemu dziecku pokonać presję seksualną; Dlaczego mam czekać; Mity edukacji seksualnej; Wyobcowane pokolenie.

Jest żonaty. Ma czworo dzieci.

- – -

Polskie doświadczenia w wychowaniu młodzieży do odpowiedzialnego przeżywania swojej seksualności przedstawi dr Szymon Grzelak. Jest psychologiem, badaczem, twórcą i realizatorem programów profilaktycznych. Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz indywidualne zajęcia z młodzieżą i dorosłymi.

Jest autorem naukowej pozycji Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży. Aktualny stan badań na świecie i w Polsce oraz poradnika dla rodziców Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu.

Jest żonaty, ma cztery córki.

Szczegółowe informacje na stronie:
www.narozdrozu.org.pl

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu