Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Kongregacja Odpowiedzialnych 2014, sobota, nieszpory
Listy jedności z powakacyjnego dnia wspólnoty Opublikowany w: Aktualności
Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 4.09.2007, 12:24:55 (1625 odsłon) |

Dnia 2 września w parafii św. Teresy od Dz. Jezus w Warszawie-Włochach odbył się powakacyjny dzien wspóonoty. Przesłaliśmy listy jedności do Ojca Świętego, Arcybiskupa Kazimierza Nycza oraz Moderatora Generalnego Ruchu ks. Adama Wodarczyka.

 

Zamieszczamy list jedności do Ojca Świętego:

 

Umiłowany Ojcze Święty,

dnia 2 września odbył się w Warszawie w Parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, jednoczą wszystkich uczestników wakacyjnych oaz, a także osoby pragnące rozpocząć lub kontynuować formację Ruchu.
W tym dniu wyraziliśmy Bogu wdzięczność za dar rekolekcji oazowych, które są dla nas miejscem spotkania z żywym Bogiem, doświadczamy dzięki nim przemiany życia.
W modlitwie dziękowaliśmy za owoce rekolekcji, za tę formę poznania Chrystusa i kształtowania ducha wiary. Przyzywając Ducha Świętego prosiliśmy o Jego obecność i łaski. Prosiliśmy Pana o wiarę, siły i wytrwałość na najbliższy rok pracy formacyjnej.
Świadectwa uczestników rekolekcji ubogaciły każdego z nas, naszą wspólnotę i potwierdziły, że to przeżywanie rekolekcji to wielka łaska, której nam jest dane dostąpić. Cóż bardziej może nas umocnić, niż właśnie doświadczenie Boga w życiu zwykłego człowieka.
Całą wspólnotą zgromadziliśmy się wokół ołtarza, aby poprzez uczestnictwo w uroczystej Eucharystii, celebrowanej przez biskupa Piotra Jareckiego, najpełniej wyrazić nasze dziękczynienie.
Pragniemy stale, przez cały rok pielęgnować w naszych wspólnotach parafialnych charyzmat Ruchu, wierność wobec niego, a poprzez cotygodniowe spotkania formacyjne przygotowywać się do oaz wakacyjnych, które są pierwszym i podstawowym narzędziem i środkiem ewangelizacji.
Podjęcie hasła „Idźcie i głoście” odczytujemy za główne zadanie Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Do ewangelizacji powołany jest każdy chrześcijanin i każda wspólnota chrześcijańska. Chcemy głosić Chrystusa z mocą, która pochodzi od Ducha Świętego i czerpać z tego radość. Rozumiemy konieczność ewangelizacji jako najważniejszy element dla wewnętrznego życia i rozwoju Ruchu, jak i dla działania w ramach Kościoła Powszechnego. Jako wspólnota pragniemy wychodzić z misją Chrystusa szczególnie do młodych – wzywając do osobistej wiary i doprowadzając do osobistego przyjęcia Chrystusa jako Zbawiciela i Pana.
Przesyłamy wyrazy jedności w Duchu Świętym i zapewniamy o naszej stałej modlitwie we wszystkich intencjach Kościoła w Polsce i na świecie.

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu