Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09
SZKOŁA ANIMATORA 2013/2014 Opublikowany w: D. Formacji Diakonii
Opublikowany przez: irenka dnia 24.09.2013, 23:40:00 (877 odsłon) |

CO WARTO WIEDZIEĆ............. o Szkole Animatora

  1. Szkoła Animatora jest szkołą uczniów Chrystusa, którzy podejmują diakonię na drodze charyzmatu Ruchu ŚwiatłoŻycie.

  2. Uczestnictwo w Szkole Animatora stanowi ważny element formacji każdego animatora pełniącego posługę w Ruchu Światło-Życie.

  3. W Szkole Animatora może brać udział każdy, kto jest na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie i pragnie służyć (podejmuje diakonię w ciągu roku i w czasie rekolekcji wakacyjnych). Nie ma ograniczeń wiekowychzapraszamy również osoby będące w kręgach Domowego Kościoła.

  4. Szkoła Animatora, obejmuje w roku formacyjnym 2013/2014: dwa DDWA, dwie sesje wyjazdowe – W Laskach, oraz DOM. Między poszczególnymi spotkaniami wspólnymi (wymienionymi powyżej) również spotkania indywidualne -rozmowy ze swoim animatorem

  5. Na sesję zabieramy zawsze: Pismo Św., notatnik, długopis, śpiwór, kapcie i odpowiedni strój na liturgię (mężczyźni w miarę możliwości alby). Koszt sesji 60zł.

  6. Do każdej sesji należy przygotować się poprzez wcześniejsze przeczytanie ustalonej na sesję lektury i indywidualne spotkanie z animatorem

  7. Na czas SZA jesteśmy podzieleni na małe grupy i mamy swojego animatora z DFD

  8. Na poszczególnych sesjach rolę animatora grupy (prowadzenie spotkania, odpowiedzialność za grupę, organizowanie poszczególnych posług grupy, itp.) pełni wyznaczony uczestnik grupy.

  9. Pomocą w czasie trwania Szkoły Animatora oraz pomiędzy poszczególnymi sesjami służy diakonia formacji diakonii

Szkołę Animatora współtworzymy razem, dlatego warto dzielić się swoimi pomysłami, które pomogą nam wszystkim w przeżywaniu tego czasu.

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu