Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09
Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Północnego - relacja Opublikowany w: Rejon Północny
Opublikowany przez: arenifer dnia 23.11.2013, 13:50:00 (906 odsłon) |
Rejon Północny

Przyświecało nam hasło „Narodzić się na nowo przez wiarę”. Kim jest dla nas Bóg? Kim w zasadzie jest człowiek? Wróciliśmy do podstawowych pytań, aby w świetle wiary na nowo przypomnieć sobie, że tylko w Chrystusie mamy zbawienie i pełnię życia – ale do tej pełni powinniśmy wciąż dorastać, rodzić się na nowo.

 13go października o godzinie 13.00 zawiązaniem wspólnoty rozpoczęliśmy w parafii św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie spotkanie wspólnot z rejonu północnego. Przyświecało nam hasło „Narodzić się na nowo przez wiarę”. Kim jest dla nas Bóg? Kim w zasadzie jest człowiek? Wróciliśmy do podstawowych pytań, aby w świetle wiary na nowo przypomnieć sobie, że tylko w Chrystusie mamy zbawienie i pełnię życia – ale do tej pełni powinniśmy wciąż dorastać, rodzić się na nowo.

Po namiocie spotkania (Rz6, 3-4 i J 7, 37-39) celebrowaliśmy Eucharystię, w czasie której po raz kolejny usłyszeliśmy wezwanie do nawrócenia i zrzucania trądu grzechu, a także do dziękowania Bogu. Przecież wierzymy, że jest tylko jedna droga do wolności – Jezus! I należy wołać do Niego już z daleka, jak trędowaci z dzisiejszej Ewangelii. To jest sens bycia chrześcijaninem – ciągłe nawracanie się, ciągłe powstawanie i wołanie, aby Chrystus Pan, Syn Boży, ulitował się nad nami.

W czasie mszy przeżywaliśmy też bardzo radosne dla nas wydarzenie – przyjęcie sześciu nowych kręgów Domowego Kościoła z parafii: św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, Matki Bożej Królowej Pokoju na Młocinach, Niepokalanego Poczęcia NMP przy Agorze, św. Krzysztofa na Piaskach, św. Józefa na Kole i Dobrego Pasterza na Woli. Nowym parom Domowego Kościoła życzymy wytrwałości i jeszcze mocniejszego zakorzenienia w uświęcającej miłości Boga.

Po radosnym dziękczynieniu nastał czas na równie radosne budowanie wspólnoty przy smakowitym jedzeniu i bogatym programie artystycznym. Każda wspólnota miała w dowolnej formie przedstawić reklamę żywej wiary. Pomysłów – jak i środków – nie brakowało, a temperatura wskutek emocji wyraźnie wzrosła. Prezentacje, scenki czy nawet filmy – wszystko świadczyło o pomysłowości w ewangelizacji i żywej wierze samych uczestniczących w przygotowywaniu reklam.

Przeżyliśmy ubogacający i intensywny modlitewnie dzień. Niech Bóg będzie uwielbiony w owocach tego spotkania!

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu