Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09, procesja
Dzień wspólnoty rejonu centralnego 13.10.2013 - relacja Opublikowany w: Rejon Centralny
Opublikowany przez: herba.kamil dnia 14.10.2013, 5:50:00 (910 odsłon) |

„Narodzić się na nowo do wiary”

Fotorelacja

W ostatnią niedzielę, w kościele przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej odbył się RDW rejonu centralnego Archidiecezji Warszawskiej.

Po zawiązaniu wspólnoty, modliliśmy się Słowem Bożym nawiązującym do wiary w zbawczą śmierć Jezusa (Rz 6,3-4) i obfitości łask, jakie można otrzymać przychodząc do Niego z wiarą (J 7,37-39).


Temat ten rozwinął w swojej katechezie ks. Andrzej Pawlak, który mówił o tym, jak ważne obok łaski wiary jest zawierzenie Chrystusowi, z Którym powinniśmy mieć osobistą relację, nie natomiast praktykować ze względu na przyzwyczajenie czy poczucie obowiązku.

konferencja

Podczas spotkań w grupach mieliśmy okazję skonfrontować usłyszane słowo z naszym życiem, zastanawiając się także nad tym, jakie duchowe owoce przyniósł nam kończący się Rok Wiary.

spotkanie w grupach

Bezpośrednio przed Eucharystią odbyło się Nabożeństwo Misji, które poprowadził ks. Marcin Klotz, a podczas którego troje uczestników oazy rekolekcyjnej drugiego stopnia wyraziło swoją gotowość do życia 10 Drogowskazami Nowego Człowieka. Źródłem i szczytem naszego spotkania była oczywiście liturgia eucharystyczna sprawowana pod przewodnictwem ks. Adama Petakiewicza.

Radość z osobistego spotkania ze Zbawicielem kontynuowaliśmy po Mszy Św. podczas agapy, która zakończyła się przed godziną 18. Wierzę, że ten czas był owocny dla całej naszej wspólnoty.

Przemek

zdjęcia Agnieszki Worobiec

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu