Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Oazy wakacyjne
Ewangelizacja na Ursynowie Opublikowany w: Aktualności
Opublikowany przez: salamucha dnia 27.09.2013, 12:50:00 (2085 odsłon) |
Aktualności

W sobotni wieczór 21 września, w ramach II Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbywał się w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, zorganizowano wyjście ewangelizacyjne, którego adresatami byli mieszkańcy Ursynowa.

W to wydarzenie zaangażowało się wiele różnych wspólnot, którym przypisano różne posługi. Wśród nich był także Ruch Światło-Życie naszej archidiecezji.

Oprócz ewangelizacji mobilnej, indywidualnej na chodnikach i przy Metrze Ursynów, przy wyjściach z Metra Stokłosy znajdowały się stoiska z ciastami przygotowanymi przez Domowy Kościół. Przy jednym z nich ustawił się też stolik z akcją „five o’clock”, gdzie przy gorącej herbacie można było porozmawiać o równie gorącej Bożej Miłości z zaczepionymi przechodniami.

Kilka osób jeździło rowerami między stacjami w specjalnych odblaskowych kamizelkach, a same drogi rowerowe animowano poprzez wypisanie na nich kredą kilku ciepłych słów. Z kolei schola zaczepiała ludzi śpiewaniem oraz swoją radością - mimo niesprzyjającej temperatury. Nie można było przejść obok niej obojętnie, gdyż uwagę przechodniów zwracał także nietypowy instrument perkusyjny w postaci kubków i panelu podłogowego ułożonym na skrzynkach. W rytmie cztery czwarte wystukiwano kubkami rytm, jednocześnie wykonując z nimi akrobatyczne popisy.


Cała akcja trwała przez 3 godziny. W tym czasie wielu mieszkańców Ursynowa dowiedziało się co nieco o Bożej Miłości i zostało zaproszonych do przeżywania tej Miłości we wspólnocie.

Kacper Pietraszewski


więcej zdjęć w galerii picassa

Wersja do wydrukowania Utwórz dokument .pdf z tego artykułu